Solventler

İşinize Değer Katıyoruz

Solventler, en genel anlamıyla başka bir maddenin çözülmesi veya dağılması için kullanılan kimyasal maddelerdir. Birçok endüstride ve uygulamada kullanılabilirler. Gıda, İlaç ve Kozmetik uygulamalar başta olmak üzere nemlendirici, çözücü, tatlandırıcı, aroma verici gibi özellikleri nedeniyle tercih edilmektedir.

Birinci sınıf tedarikçilerimizden alınan en iyi malzemeler kullanarak hazırlanmış Triacetin, MonoPropylen Glycol, D-Limonen ve Gliserin solvent portföyümüz ile sizlere her zaman daha iyisini sunmayı hedefliyoruz. UBC Kimya olarak, daha iyi tat, aroma, doku, beslenme ve görünüm ile küresel ve yerel pazarlar için tüm duyulara hitap eden ürünler yapma konusunda çözüm partneriniz olma konusunda tutkuluyuz.

  • Sonsuz uygulama alanı
  • Yüksek çözücülük
  • Doğal çevre dostu çözümler
  • Birinci sınıf tedarikçiler, birinci sınıf kalite
  • Sürdürülebilir üretim süreci
  • İhtiyacınıza göre Gıda, Yem, Teknik sınıf ürünler


Triacetin: Yüksek çözücü gücü ve düşük uçuculuğu ile birçok tat ve koku için iyi bir çözücü görevini üstlenir. Gıda alanında başlıca kullanımlarından biri, sakızda plastikleştirici olarak kullanılmasıdır. Çikolata, dondurma ve şekerleme gibi ürünlerin tekstürünü ve kalitesini iyileştirmek için de kullanabilirsiniz. Cilt bakım ürünleri, losyonlar, kremler, makyaj ürünleri ve rujlar gibi kozmetik uygulamalarda çözücü, yumuşatıcı ve nemlendirici özellikleri için kullanılır.

MonoPropylen Glycol (MPG): Tüm dünyada büyük miktarlarda işlenen temel bir solventtir. MPG, yiyecek, içecek ve hayvan yemi endüstrisinin vazgeçilmez kalemlerinden biri olarak bilinir. Ayrıca ilaç endüstrisinde ve ağız gargaraları, diş macunları, merhemler, cilt kremleri, şampuanlar ve parfümler gibi bakım ürünlerinin üretiminde çokça tercih edilmektedir.

D-Limonen: Hoş ve ferahlatıcı bir narenciye kokusuyla, parfümler, kolonyalar, losyonlar ve diğer kişisel bakım ürünlerinde yaygın olarak tercih edilen doğal ve çevre dostu bir solventtir. Temizlik ürünlerine tat ve koku katmak için de kullanılabilir. Gıda ürünlerinde doğal bir aroma maddesi olarak kullanılarak içecekler, dondurma, şekerleme, çikolata, jöle ve diğer tatlara narenciye tadı ve kokusu sağlar. Ayrıca bazı içeceklerde yağların emülsiyonunu destekleyici bir ajan olarak da kullanılabilirsiniz. Teknik alanda temizleyiciler, dezenfektanlar, parlatıcılar ve sabunlar gibi ürünlerde kullanılırken aynı zamanda da doğal bir insektisit olarak kabul edilir ve evde, bahçede ve tarlada zararlı böceklerin kontrolünde kullanılabilir

Gliserin: Gliserin, çok yönlü ve çok amaçlı bir bileşik olduğu için farklı endüstrilerde çeşitli şekillerde kullanılabilir. Genel olarak yumuşatıcı ve nemlendirici olma özelliği sebebiyle kozmetik alanda, cilt bakım ürünlerinde, losyonlarda, kremlerde, saç bakım ürünlerinde ,diş macunlarında, sabunlarda ve diğer kişisel bakım ürünlerinde kullanılır. Gıda uygulamalarında ürünlerin daha uzun süre tazeliğini korumasını sağlarken, şuruplarda, kremalı tatlılarda, dondurmada ve diğer gıdalarda tatlandırıcı ve kıvam artırıcı olarak da kullanılır.

Aradığınızı bulamadınız mı? Teknik ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada, lütfen bize ulaşın.