Lesitin

Emülgatörlerin En Organik Hali

Doğal bir emülgatör olan Lesitin benzersiz özellikleri sayesinde geniş işlevselliğe sahiptir. Gıda sektöründe çikolata ve şekerleme, fırıncılık, süt ürünleri, margarinler ve katı yağlar gibi pek çok alanda tercih edilirken, farmasötik sektörde ilaç ve kozmetik alanda, yağ asitleri ve besin takviyelerinin kapsüllerinde, hayvancılıkta ise hayvan yeminde kullanılır. Farklı uygulamalara kolaylıkla cevap verebilmesi de Lesitin’e olan talebi gün geçtikce arttırmaktadır.

İhtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda geliştirdiğimiz Lesitin portföyümüz ile sizlere dünyaca ünlü markaların GDO'suz, alerjen içermeyen, organik ve sürdürülebilir kaynaklardan elde edilmiş yüksek kaliteli yelpazesi sunuyoruz. Soya ve Ayçicek Lesitin ağırlıklı ürün gamımızla taleplerinizin karşılanması için bize güvenebilirsiniz.

Portföyümüz ile sizlere sunabildiklerimizin sadece bir kısmı;

  • Fırıncılık sektöründe, hamur esnekliğini ve kalitesini de arttırma
  • Daha kararlı, kremsi yapıya sahip soslar
  • Pürüzsüz ve kremamsı bir kıvama sahip çikolatalar
  • Şeker ve kakao gibi tozlu bileşenler de tat ve kıvam arttırma
  • Daha kolay kesilebilen ve yapışmayan peynirler
  • Raf ömrü daha uzun besinler


Uzmanlığımızı Paylaşıyoruz

UBC Kimya olarak sizlere doğru ürünleri sağlamaktan fazlasını yapıyoruz. ARGE laboratuvarımızda son kullanıcı taleplerini karşılamanın yeni yollarını arıyoruz. Teknik sunumlar ürün numuneleri ve pilot çalışmalar ile doğru formulasyon ve reçete geliştirme desteği sunabiliriz. Sizlerle beraber fabrikanızda denemeler yürütebiliriz. Yaptıklarımızı yakından görmek, deneyimlemek isterseniz müşterilerimiz için özel tasarladığımız araştırma merkezimize bekleriz.