Enkapsüle Ürünler

İşinize Değer Katıyoruz

Enkapsülasyon, sıvıları ve diğer bileşenleri, işlenmesi basit ve uygun maliyetli toz formuna dönüştürür. Enkapsüle asitler ise fonsiyonel gıdaların üretimi, vitamin ve mineral takviyelerinin gıda ürünlerine eklenmesi, aroma ve tat bileşenlerini korumak ve kontrol edilmiş bir şekilde serbest bırakma, yağların oksidasyonunu ve ranciditeyi önleme gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

Enkapsülasyon konusunda lider tedarikçilerimiz ile beslenmeye yönelik kapsülleme teknolojisinin gücünden yararlanarak kaplanan Sitrik Asit, Malik Asit, Sorbik Asit, Glukono Delta Lakton bazlı Enkapsüle Asit portföyümüz tatlandırıcılarınızın ömrünü uzatabilir ve istemediğiniz tatları maskeleyebilir, aktif içeriğin ısıyla veya çiğneyerek salınımını kontrol edebilir, donma veya çözülme stabilitesini elde etmenizi sağlayabiliriz.

  • Ağızda daha uzun süre kalan tatlar
  • PH dengesini ayarlama
  • Aktif bileşenleri kuru ve kristal halinde tutma
  • Neme karşı üstün koruma
  • Artan çiğneme süresi
  • Geliştirilmiş tat profili


Kekler için Enkapsülasyon

Modern kek yapma teknikleri, yüksek miktarda şeker, emülgatör ve nemlendirici kullanarak yumuşak bir dokuya sahip kekler elde etmeyi amaçlar. Ancak, keklerin mikrobiyolojik olarak stabil olmasını sağlamak zorlu bir süreçtir. PH seviyesini kontrol etmek için malik asit veya sitrik asit gibi asitlerin eklenmesi faydalı olabilir.

Ancak, bu asitler, mayalama maddeleriyle hızla reaksiyona girerek keklerin hacim kaybına, düşük kaliteye ve daha az stabil hale gelmesine neden olabilir. Asidi kapsüllendirerek, bu reaksiyonun pişirme aşamasına kadar gerçekleşmesi önlenebilir ve hacmi artan daha stabil bir ürün elde edilebilirsiniz.

Doğru oranlarda kullanım ve formulasyon desteğimiz için teknik ekibimize ulaşın.