Döküm Reçineleri ve Serterlerimiz

Döküm sektöründe kum kalıplama süreci, bir metal parçasının üretiminde en yaygın kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntemde, öncelikle bir kalıp kutusu hazırlanır ve kalıbın iç yüzeyine kum serpilir. Kumun üzerine, kalıp için uygun bir şekil vermek için bir model yerleştirilir. Daha sonra, kalıp kutusu diğer yüzü ile kapatılır ve kalıp içine metal erimiş haliyle dökülür. Metal soğuyarak kalıbın şeklini alır ve kalıptan çıkarıldıktan sonra parça olarak kullanılabilir.

Kum kalıplama süreci için geliştirmiş olduğumuz fenol formaldehit bazlı Alkali Fenolik Reçine Serimiz ve Furan Reçineler Serimiz sayesinde kalıp yüzeyinin daha pürüzsüz ve homojen olmasını sağlayabilir, kalıptaki hava boşluklarını doldurarak daha homojen bir döküm sonucu elde etmek ve kalıbın ömrünü uzatmanız mümkün.

Kürleşme süresi kolay ayarlanabilen Serterlerimiz sayesinde dökülen parçaları kalıptan daha kolay çıkartabilirsiniz, ayrıca kalıp yüzeyinin aşınmasını azaltarak kalıbın ömrünü uzatabilir ve termal gerilmelerin azaltılmasına yardımcı olabiliriz.

Döküm alanında ki uzmanlarımıza ulaşmak, ürün tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin.