Sürdürülebilirlik ve Sosyal Sorumluluk

Sürdürülebilirlik ve Sosyal Sorumluluk

UBC Kimya olarak çevreye ve topluma karşı sorumluluklarımızın bilincindeyiz ve sorumlukluk sahibi bir şirket olarak değer yaratmayı hedefliyoruz. Kurulduğumuz ilk yıldan itibaren yüksek kalite standartlarını yaşatmak, üretim verimliliğimizi arttırmak, kullandığımız hammaddelere ve istihdam ettiğimiz insanlara özen göstermek günlük hayatımızın bir parçası halindedir. Bu sebeple kalite veya sürdürülebilirlikten asla ödün vermeyecek sorumlu, güvenilir bir tedarikçi olduğumuzu kanıtlamak ve o şekilde kalmak için her türlü çabayı gösteriyoruz.

İşlerimizi nasıl yaptığımızı, çalışanlarımızı karşı davranışlarımızı, tedarikçilerimizi nasıl seçtiğimizi, müşterilerimiz ve genel olarak toplumla nasıl etkileşimde bulunduğumuzu şirket politikalarımız belirler. Bu politikalarımız, her ne kadar BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni henüz imzalamamış olsak da, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin belirlediği on ilke ile uyum içerisindedir. Misyonumuz, vizyonumuz, değerlerimiz ve politikalarımız bu ilkelerden ilham alınarak geliştirilmiştir ve bu ilkeleri  destekler.

Gezegenimizin karşılaştığı zorlukların bilincinde olarak biz de çevresel ayak izimizi olabildiğince küçük tutmak için her gün çok çalışıyoruz

Emülgatör, endüstriyel yağlar ve stabilizatör sistemlerinin üretimi oldukça yoğun enerji gerektirir. Kullandığımız enerji oranını azaltmak, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmek hedefindeyiz. Bu sebeple yeni fabrikamızı bu şartlara uygun olacak şekilde inşa ediyoruz. Tüm ekipmanlarımızı daha fazla enerji tasarrufu sağlayacak şekilde kurguladık. Ayrıca güzel İzmir’imizin güneşi sayesinde çatımıza kuracağımız güneş panelleriyle kendi elektriğimizi üretmeyi planlıyoruz.  Şirket araçlarımızı ise hybrid veya elektrikli araçlar ile değiştiriyoruz. Küresel ısınma ile beraber artan kuraklığa karşı yağmur suyumuzu depolamak ve su kullanımızı azaltmayı planlıyoruz. Bu sadece başlangıç, hayallerimiz ise çok daha büyük.

Kurumsal Sorumluluk Politikalarımız;

  • Davranış kurallarımız
  • Ürün ve kalite politikamız
  • Etik Ticaret Politikamız
  • Tedarik politikamız
  • Çevre politikamız
  • Tedarikçi davranış kurallarımız
  • Çalışan politikamız
  • Bilgi uçurma politikamız

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Politikalarımız, kurumsal stratejimizin ve kültürümüzün temel, ayrılmaz bir parçasıdır. UBC Kimya olarak, kaliteden asla taviz vermeyen, sorumlu, güvenilir bir tedarikçi olduğumuzdan emin olmak için her türlü çabayı gösteriyoruz.