Hidrokolloidler

Olağanüstü Özelliklere Sahip Hidrokolloidler

Hidrokolloidler, su emme özellikleri sayesinde sıvılarla etkileşime geçerler ve jel benzeri yapılar oluştururlar. Bu özellikleri nedeniyle, gıda, ilaç, kozmetik, tıbbi malzemeler gibi birçok farklı çeşitli endüstride kullanılmaktadırlar. Gıda alanında yaşam süresini uzatma, ilaçlarda etkin madde salınımını kontrol etme, cilt bakım ürünlerinde viskoziteyi artırma gibi görevlerde kullanılabilirler.  

UBC Kimya olarak alanında lider tedarikçilerimiz ile oluşturduğumuz portföyümüz ile mümkün olan en yüksek kaliteyi sizlere sunuyoruz. Xanthan Gum, Guar Gum, Sodium Alginate, Tara Gum, Karragenan, Konjac Gum, Locust Bean Gum, Pectin ve benzer ürünlerimiz ile sektörünüze, kullanım alanınıza ve ihtiyacınıza yönelik çözümlerimiz ile yanınızdayız.

  • Yüksek dengeleyici özellik
  • Düşük konsantrasyonda yüksek viskozite
  • Çok düşük kalori değeri
  • Kıvam arttırıcılar ve stabilizatörler ile yüksek uyumluluk
  • Sıcak veya soğuk suda çözünebilme özelliği
  • Bitkisel kaynaklı, doğal, vejetaryen ve vegan ürünler


Portföyümüzü Tanıyalım

Aljinat Grubumuz: Deniz yosunlarından elde edilen bu hidrokolloid serimiz, jel yapma, kıvam arttırma ve stabilizasyon özellikleri nedeniyle birçok gıda ürününde tercih ediliyor. Süt ürünleri, soslar, dondurmalar, hazır çorbalar ve jöle üreticileri arasında özellikle seviliyor.

Karragenanlar: Kırmızı deniz yosunlarından elde edilen bu hidrokolloid serimiz Aljinat grubumuz gibi, jel oluşturma, kalınlaştırma ve stabilizasyon özelliklerine sahip. Kullanım alanı olarak daha çok tatlılar, şuruplar, çikolatalar ve et ürünleri üretiminde tercih ediliyor.

Xanthan Gum: Hiç süphesiz ki en sık kullanılan hidrokolloid serimiz. Bakteri fermantasyonuyla üretilen bu hidrokolloid, yüksek viskozite (akışkan direnci) ve stabilizasyon özellikleri nedeniyle Salata sosları, soslar, mayonez, dondurma, kekler ve gluten içermeyen gıda ürünlerinin vazgeçilmezi.

Guar Gum: Guar bitkisinden elde edilen bu hidrokolloid Xantham Gum ile özelliklere sahip olması ile beraber ekmek, kek, bisküvi gibi unlu mamullerde hatta gultensiz ürünlerde kullanılarak ürünlerin daha nemli kalmasını sağlar. Sindirim sisteminden emilim hızını yavaşlatarak glisemik indeksi düşürür. Bu nedenle, diyabetik ürünlerde şeker yerine kullanılabilir.

Tara Gum & Konjac Gum: Bitkisel kaynaklardan elde edilen Tara Gum ve Konjac Gum doğal bir hidrokollid olması sebebiyle vegan ve vejetaryen ürünlerde tercih ediliyorler. Diğer sakızlar gibi Tara Gum ve Konjac Gum jöleler, reçeller, meyve suları, süt ürünleri üretiminde kullanılmaktadır.

Uzmanlığımızı Paylaşıyoruz

UBC Kimya olarak sizlere doğru emülgatörleri sağlamaktan fazlasını yapıyoruz. ARGE laboratuvarımızda son kullanıcı taleplerini karşılamanın yeni yollarını arıyoruz.

Yaptıklarımızı yakından görmek, deneyimlemek isterseniz müşterilerimiz için özel tasarladığımız araştırma merkezimize sizleri de bekliyoruz.