Kosher Sertifikalı Ürünlerimiz

Kosher Sertifikalı Ürünlerimiz

Kosher Sertifikalı Ürünlerimiz

Kosher (koşer) İbranice bir kelime olup sözcük anlamı olarak “uygun” anlamına gelmektedir. Kosher belgesi musevi inancına uygun olarak üretilmiş ürünlerin göstergesi olan bir belgedir.

Musevi inancına göre tüketilmesi uygun olan gıdalar ise üç grupta toplanmaktadır. Bunlar etli, sütlü ve parve gıdalardır.

Etli ürünler et, tavuk gibi ürünleri kapsar. Sütlü ürünler süt ve sütten oluşan krema peynir gibi gıda ürünlerini kapsar. Son olarak da Parve ürünler ise meyve, sebze, bakliyat, yumurta ve tahıl ürünlerini içermektedir. Et ve süt ürünlerinin karıştırılması kesinlikle yasak olup, parve yiyecekler et veya süt ürünleri ile birleştirilebilir.

Kosher sertifikasını, hammadde tedarik edilmesi aşamasından başlayarak, hazırlanması ve paketlenmesi dahil olmak üzere tüm üretim sürecinin denetlenmesi sonucunda, üretim şartlarının uygun bulunması durumunda ancak alınabilir.  Tüm bu süreçlerde denetim bir haham veya başka bir sertifikalı koşer denetçisi tarafından yapılmaktadır.

Bu sebeple Kosher sertifikası, tükettikleri besinlerin dini beslenme gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için bu sertifikalara güvenen birçok Yahudi tüketici için önemlidir. Benzer bir şekilde Kosher sertifikasını bir kalite veya saflık işareti olarak düşünen Musevi olmayan tüketiciler için de önemli bir yol göstericidir.

UBC Kimya olarak ise sizlere Orthodox Union (OU) ‘dan onaylı pek çok parve ürün sunuyoruz.

Sertifikalarımıza ulaşmak için lütfen bizlerle iletişime geçin.

Sertifikalarımıza ulaşmak için lütfen bizlerle iletişime geçin.

Diğer sertifikalarımız