Helal Sertifikalı Ürünlerimiz

Helal Sertifikalı Ürünlerimiz

Helal Sertifikalı Ürünlerimiz

Arapça sözcük anlamı olarak helal kelimesi İslam dininin kurallarına uygun olan, karşıt olmayan ve dinen yasaklanmamış olanları tanımlar. Bu bağlamda Helâl Gıda, bir gıdanın üretiminden içeriğine tüm açılardan İslami manada uygun, izin verilmiş ve dolayısıyla müslümanların tüketmesin de hiç bir sakınca olmayan, içerisinde haram bulaşmış olmayan gıda ile ilgili herşey demektir.

Helal belgesi, hijyen, kesim, üretim, sunum, depolama, nakliye, satış, satış sonrası tüm süreçlerde helal üretim şartlarına uyarak üretim veya satış yapan tüm gıda, kozmetik, temizlik, kimya ve İslami hizmet sunan firmalara verilmekte olan gıda ve hizmet belgesidir.

UBC Kimya olarak ürünlerimiz, ABATAN KEMAJUAN ISLAM MALAYSIA JAKIM, Endonezya Ulema Meclisi MUI ve Türkiye Cumhuriyeti Helal Akreditasyon Kurumu HAK tarafından sertifikalıdır.


7060 sayılı “Helal Akreditasyon Kurumu ile ilgili Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun” uyarınca Türkiye pazarı için ithalat da dahil olmak üzere iç piyasaya arz edilecek tüm ürün ve hizmetlere yönelik helal belgesi düzenleyen kuruluşlara Haziran 2023 ayına kadar HAK tarafından akredite olma zorunluluğu getirilmiştir.


Sertifikalarımıza ulaşmak için lütfen bizlerle iletişime geçin.

Sertifikalarımıza ulaşmak için lütfen bizlerle iletişime geçin.

Diğer sertifikalarımız