Peynir Stabilizatörleri

Hidrokolloid Mucizesi

Üreticilerimizin karşılaştığı çoğu zorluğun üstesinden gelebilmek için başta hidrokolloidler ve emülgatörler olmak üzere doğal ve doğal kaynaklı hammaddelerden oluşan peynir stabilizatör serimizi sizler için geliştirdik.

BADE ER SB, BADE ER TC, BADE ER CC, BADE ER CR, ve BADE ER LB,  peynir stabilizatör serimiz ile kolay kesilebilen, dağılmayan kalıp peynirler, tam istenilen kıvam ve lezzette krem peynirler, kremsi yumuşaklıkta labne, tercihe göre kısmı sert ya da sert dokuda üçgen peynirler, kaşar peynirler elde edebilirsiniz. Geliştirmiş olduğumuz formulasyon çözümlerimiz ile nihai ürün özelliklerini değiştirmeden kuru madde oranınızı %2'ye kadar düşürebiliriz, böylelikle daha az yağlı ürünler üretirken maliyetlerinizi de kısabilirsiniz. İhtiyacınızı söylemeniz yeterli, çözüm partneriniz olarak sizlere yardımcı olmak için burdayız.

Sürdürülebilir kaynaklar ile çevreye ve doğaya saygılı bir şekilde üretilen stabilizatörlerimiz ayrıca Kosher, Helal, BRC ve RSPO sertifikasına sahip.

  • İhtiyacınıza göre geliştirilen reçete çözümleri
  • Uygun maliyetli çözümler
  • Düşük yağ oranı içeren yüksek kaliteli ürünler
  • Daha kolay kesilebilen, eriyebilen, uzayabilen ve ya sürülebilen peyniler
  • Mükemmel sertlik ve ya kremsi yapı
  • Daha uzun raf ömrü elde edebilirsiniz


Doğru Oranlarda Kullanım

Rennet kazein içeren peynirlerde uygun miktarda hidrokolloid kullanılması, dilimlenebilirlik ve rendelenebilirlik gibi özellikleri destekleyerek tüketicilerimiz için çekici ürünlerin tasarlanmasına yardımcı olurlar.  Ayrıca Hidrokolloidler, sürülme, yayılma kabiliyeti özellikleri ile nihai ürüne parlak ve elastik bir doku sağlamak için önemli rol oynamaktadır. İstenilen sonuça ulaşmak için doğru oranlarda kullanım şarttır.

Sizler için geliştirdiğimiz ürünlerimizle daha az stabilizatör kullanarak daha verimli, daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Birlikte, işletmenizin ve müşterilerinizin ihtiyaçlarına en uygun çözümü bulabiliriz. Formülasyon desteğimiz için teknik ekibimize ulaşın!