Laktat Tuzları

Doğadan Üretiminize

Laktat tuzları, laktik asidin bir baz ile reaksiyona girmesi sonucu oluşur. Gıda endüstrisinde asiditeyi dengelemek, mikrobiyal kontrol sağlamak, besleyici değeri artırmak gibi çeşitli fonksiyonel özellikleri kazandırmak için kullanılır. Ayrıca suda kolay çözülebilirler bu da uygulama kolaylığını getirir.

UBC Kimya olarak dünya’nın lider markalardan oluşan Magnezyum Laktat, Kalsium Laktat, Sodyum Laktat ve Potasyum Laktat’dan oluşan Laktat Tuzları portföyümüz ile hizmetinize hazırız.

İstediğiniz tam kıvamında süt ürünleri, mayalı ürünler veya unlu mamüller ise Kalsium Laktat tuzlarımızı sunabiliriz.  Sporcularımız veya diyet yapanlar için ektra besin, magnezyum takviyesi arayışındaysanız Magnezyum Laktat tuzlarını denemeye ne dersiniz? Mikrobiyal kontrol, raf ömrü uzatma, kıvam dengeleme gibi ihtiyaçlarınız mı var? Sodyum veya Potasyum Laktat Tuzlarımız size cevap olabilir.

    • Doğal olarak kokusuz
    • Alerjen ve GDO içermez
    • Daha uzun raf ömrü
    • Mikrobiyal kontrol


Uzmanlığımızı Paylaşıyoruz

UBC Kimya olarak sizlere doğru ürünleri sağlamaktan fazlasını yapıyoruz. Laktat tuzlarının kullanımları ve miktarları, ilgili düzenlemelere ve ürün formülasyonlarına bağlı olarak değişmektedir. Dozajlarının ve kullanım talimatlarının doğru bir şekilde takip edilmesi önemlidir. Formülasyon desteğimiz için teknik ekibimize ulaşın!

Yaptıklarımızı yakından görmek, deneyimlemek isterseniz müşterilerimiz için özel tasarladığımız araştırma merkezimize bekleriz.